دلایل ماندگاری آثار شهید مطهری

«محمد حسین مطهری» مدیر غرفه انتشارات صدرا، ناشر کتاب‌های استاد شهید مرتضی مطهری در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه توانا خبرگزاری فارس، با بیان اینکه «استاد شهید بر حقیقت فطری و نیازهای اساسی انسان‌ها در مسایل زندگی اشراف کامل داشتند»، گفت: شهید مطهری می‌دانستند که مسلمانان جامعه اسلامی، خواستار اطلاعات در خصوص سبک زندگی و سیره معصومین، مسایل اجتماعی اسلام و نقد تفکرات و نظریه‌های غربی هستند، بنابراین کتاب‌هایی در این زمینه نوشتند.
وی افزود: ایشان اعتقاد داشتند نوجوانان قصه می‌خواهند و برای همین کتاب «داستان راستان» را نوشتند و یا خواص جامعه نیاز به اطلاعات در خصوص نظریه‌های جهانی دارند، بنابراین کتاب‌هایی در زمینه نقد تفکرات غربی و مارکسیسم نوشتند.
نوه شهید مطهری، اخلاص را مهم‌ترین ویژگی پدربزرگ خود خواند و گفت: استاد شهید برای یک عده خاص و برای کتابخانه‌ها کتاب تالیف نکردند، بلکه برای مردم کف خیابان کتاب می‌نوشتند و به تعبیر رهبر انقلاب، «متفکر و اصلاح‌گر اجتماعی» بودند.
مدیر غرفه انتشارات صدرا، کتاب‌های «داستان راستان»، «مسئله حجاب»، «انسان کامل» و «جاذبه و دافعه حضرت علی(ع)» را از کتاب‌های پرفروش شهید مطهری برشمرد و تصریح کرد: استاد مطهری با اشرافی که بر اندیشه اسلامی داشتند به درستی می‌دانستند که چه پرسش‌ها و شبهاتی برای آحاد مردم خصوصا نوجوانان و جوانان در خصوص مسایل اسلامی پیش می‌آید و در کتاب‌های خودشان به این پرسش ها پاسخ داده‌اند.
وی با اشاره به کتاب «اقتصاد اسلامی» از شهید مطهری گفت: استاد شهید دغدغه‌های اساسی در خصوص مسایل اقتصادی اسلامی داشتند.
نوه شهید مطهری افزود: آقای «نهاوندیان» مسئول دفتر رییس جمهور نقل می‌کردند ایشان چند روز قبل از شهادت‌شان خواستار برگزاری جلسه‌ای با حضور صاحب‌نظران و محققان اقتصادی شده بودند که متاسفانه این جلسه به علت شهید شدن ایشان برگزار نشد.

درباره admin

همچنین ببینید

ضرورت مطالعه آثار شهید مطهری (ره)-دکتر غلامی

چرا باید همه ما یک طرح مطالعاتی داشته باشیم؟ وقتی به مسلمانان اطراف خود نگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =