سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری سطح ۱ و ۲

با سلام خدمت همه عزیزان و دنبال کنندگان مطالب مرکز مطالعات شهید مطهری

در آخرین بازبینی که از سیر مطالعاتی مرکز به عمل آمد، متوجه اشکالات زیادی در سیر ارائه شده توسط مرکز شدیم. این سیر درواقع برگرفته از یکی از سیرهای دانشگاه امام صادق (ع) است که در آنجا دانشجویان در چهارترم تحصیلی چهارسطح از این سیر را می گذرانند.

ما این سیر را مورد بازبینی و ویرایش جدی قرار دادیم. میزان صفحات و تعداد آنها را مشخص کردیم و سرفصل های مطالعه را خیلی جزئی در این سیر آورده ایم.

قابل ذکر است هر سطح از سیر برای یک نیمسال آموزشی طراحی شده است و در صورتی که عزیزان گروه مباحثاتی تشکیل داده اند، می توانند بصورت هفتگی با این مقرری ها جلسات خود را برپا سازند. آزمون های مجازی مرکز مطالعات نیز بر اساس این سیر برگزار می شود و به تدریج اطلاع رسانی صورت می گیرد.

در هر یک دو سیر سطح ۱ و ۲ تقریبا ۵ کتاب مطالعه می شود. فیش برداری از مطالب، نوشتن نظر و مجازی کردن مطالب عنوان شده در جلسات هفتگی می تواند به درک بهتر مطلب کمک کند. البته ما به زودی یک الگوی مدون از برگزاری جلسات با محوریت شهید مطهری ارائه خواهیم نمود.

البته باید اذعان کرد که با توجه به میزان ثقل و نوع مطالب، این سیر مطالعاتی بیشتر برای قشر، دانشجو، تحصیل کرده یا اهل تحقیق و پژوهش طراحی شده و شاید برای پیاده سازی در قالب نوجوانان یا برای علاقه مند نمودن اقشار مختلف به آثار استاد مطهری، باید از سیرهای دیگری که وجود دارد استفاده نمود. سعی می شود با تلاش بیشتر، سیرهای مطالعاتی مخصوص سنین و صنوف متفاوت از مردم عزیز، مهیا و در اختیار عزیزان قرار داده شود. ان شاء الله

سیر مطالعاتی سطح ۱

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سیر مطالعاتی سطح ۲

درباره admin

همچنین ببینید

شهید سپهبد سلیمانی و دوره بینش مطهر

وقتی حاج قاسم از راه‌اندازی دوره‌های مطالعاتی آثار شهید مطهری در کرمان مطلع می‌شود، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =