هویت شیعه

یادداشت:
موضوع: هویت شیعه
نویسنده: مدیر مرکز شمس
🌺🌺🌺
✅هویت چیزی است که فرد باید آن را حس کند. تا بتواند آن را حفظ کند.
فیلم مختار به ما نشان می‌دهد که چه کسانی چه زجر ها کشیده اند و چه خون دلها خورده اند و چه مکافات ها و شکنجه ها دیده اند برای اینکه هویت شیعه را حفظ کنند در طول تاریخ.


شیعه بر اساس محبت اهل بیت و ولایت آنان، تمام تلاش خود را برای حمایت از ائمه معصوم که فاکتور اصلی هویت شان است، داشته اند. چه میثم ها بر دار رفته اند و چه مختارها سر از بدنشان جدا شده است.
✅هویت شیعه، چیزی است که خیلی خطر تحریف آن را دنبال می‌کردند.
امام حسین ع در حادثه عاشورا، هویت تازه ای به شیعه ببخشید. شیعه در این تفکر، یعنی منتقمین تفکر قاتل اهل بیت. دشمن جریان تحریف: جریانی که امام حسین را شورشی میخواند و قتل او را واجب. حمایت از حاکم فاسق اسلامی را فرض میداند و سایر تحریف ها….
✅امروز ما از آن هویت شیعی چه چیز داریم؟ ما را با کار فرهنگی دارند از هویت شیعی خالی می‌کند.
✅گاهی یک فرد مثل مختار برای حفظ شیعه باید از همه خود بگذرد و تسلیم عبید الله شود و زندان بکشد تا روز انتقام فرا رسد.
✅امروز ما چقدر دغدغه شیعه و هویت آن در دنیا داریم؟ هویت شیعه می‌تواند فرهنگ آن را به دنبال داشته باشد و فرهنگ آن، می‌تواند سیاست و حکومت شیعی را به دنبال داشته باشد.
امروز شیعه صرفا بعنوان یکی از دهها فرقه های اسلامی در دنیا شناخته شده است. اما خیلی ها فکر حقانیت آن نیستند. گاهی برخی بعنوان یک فرقه تندرو هم آن را میشناسند. چون خیلی سعی در تحریف آن کرده اند.
امروز هویت شیعه بعنوان عامل اجتماع ها و کار ها بسیار در اقلیت است در جهان.

❇یکی از مهم ترین خواص مجالس امام حسین که خیلی مهم است، حفظ هویت شیعه است. حتی آن غذای مراسم وچای هیئت هم مهم است.
مردم ما هنوز هویت شیعی دارند و آن را از نهضت امام حسین ع گرفته اند. میبینیم مردم به راحتی «برای امام حسین» پول می‌دهند و کارها و خرج های سنگین می‌دهند، چون هنوز هویت شیعی دارند و این را امام حسین نگه داشته است. اگر منطقی فکر کنیم که چرا مردم برای یک عزاداری این قدر زحمت میکشند و هزینه می‌کنند، نمی‌فهمیم. اما این همان نقش فوق العاده هویت بخشی دارد.
❇️شیعه اعتقاد به ولایت الله بر بشر دارد لذا این همه خون می‌دهد که «ولی خدا» حاکم شود. اگر بشود که خودش را حاکم کنند و اگر نشد در صورت ناچاری نایبش را به حکومت برساند.

☝️ادامه یادداشت:
❇️چرا برای «حمایت» اعتقادی و عملی از ائمه در طول تاریخ، شیعیان جان می‌دادند و حاضر بودند هر خطری را تحمل کنند؟ آیا برای حمایت از یک یا چند شخص حقیقی بصورت تعصبی است؟ این که غیر منطقی است. این کار بعلت این است که: شیعه حکومت معصوم و «ولی الله» را حق میدانند و حکومت غیر او را ناحق. معتقدند اگر کسی هم غیر آنها حاکم شود، باید بر اساس سیره اهل بیت پیامبر و ائمه معصومین جلو برود و عمل کند. در غیر این صورت طاغوت است. میگویند باید سیره و منش و روش اهل بیت پیاده شود که حق پیاده شود. و پیاده کردن و اجرای حق ، وظیفه و رسالت انسان است برای حضور در زمین. بدون حکومت معصوم بشر در زمین به سعادت نمیرسد.
✅✅ این همان معنی اصلی: ان الحکم الا لله است. و این دستور مهم خداست. پس اصل این شعار، زیربنای فکری تفکر شیعه است و تمام دستگاه سیاسی شیعه، از حکومت آرمانی ائمه تا حکومت ولایت فقیه بر اساس همین شعار اساسی است: ⭐️ان الحکم الا لله⭐️
❇️❇️❇️❇️❇️

درباره admin

همچنین ببینید

شباهت یا تقسیم کار مرد و زن ۳

یک اشکال:چرا این قدر خود را زحمت بدهیم و همه علوم و فعالیت ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =