دو خطر بزرگ در عالم اسلام که اکنون یکی شده است!

آیا الآن شما مى‏دانید که بر سر برادران مسلمان شما در شهرهایى که سابقاً جزء ایران بود و امروز جزء کشورهاى کمونیستى است چه مى‏گذرد؟ آیا مى‏دانید در ترکستان شرقى بر مسلمانان چه مى‏گذرد؟ آیا مى‏دانید وضع مسلمین در کشمیر چگونه است؟ آیا از آوارگان فلسطین اطلاعى دارید؟ آیا مى‏دانید که اسرائیل امروز چه خطر بزرگى براى عالم اسلام است؟
ما امروز دو خطر بزرگ داریم، دو خطر بزرگ متوجه عالم اسلام است. قضیه الجزایر با همه اهمیتى که دارد جنبه محلى دارد، اما این دو خطر که عرض مى‏کنم عمومى است و از لحاظ سیاست خارجى عالم اسلام فوق‏العاده اهمیت دارد. آن دو خطر یکى کمونیزم است و دیگر صهیونیزم یعنى خطر جهود؛ یکى کفر صریح است و دیگرى نفاق. ایندو در تمام کشورهاى اسلامى بساط جاسوسى خود را پهن کرده‏اند. خدا مى‏داند که در سال چند میلیون دلار براى این کار صرف مى‏شود. این دوتا شاهرگ اسلام را مى‏زنند، مثل دو تیغه قیچى به کار افتاده‏اند که ریشه اسلام را ببُرند. مسلمانان باید کاملًا هوشیار باشند و به این دو خطر توجه داشته باشند. شما مى‏شنوید در کشورهاى عربى روابط فلان دولت با فلان دولت چه شد، سوریه با مصر چطور، اردن با سوریه چطور، عربستان سعودى چطور. بدانید که در همه این قضایا انگشت اسرائیل در کار است.
این خطر را باید به مردم گفت. باید مردم را هوشیار و آگاه کرد. کى باید بگوید؟
آیا دولت باید بگوید؟ دولت که وظیفه خود نمى‏داند. آیا احزاب سیاسى بگویند؟
آنها که چنین چیزها در مرامنامه‏ها و اساسنامه‏هاشان نیست. اینها را باید خطبا بگویند، آنهایى باید بگویند که سخنگوى اسلام به شمار مى‏روند.
منبع: مجموعه‏آثاراستادشهیدمطهرى    ج‏۲۵    355 
اسرائیل

درباره admin

همچنین ببینید

بحث پیرامون مکتبی بودن (ضرورت «دین داشتن») ۱

ضرورت بحث در این موضوع چیست؟ این سوالات ذهنی است: چیست این سقف بلند ساده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هجده =